צופים כי בתוך 4 שנים יהיו לרוב רובם של בתי האב באמריקה ממירים דיגיטאליים

חברת TIVO הודיעה בשבוע שעבר כי למעלה ממחצית המנויים שלה צפו בשידורי הבכורה של תכניות הטלביזיה החדשות לשנת 2009, בזמן שונה מאשר שעת השידור בפועל. (מרץ 2009)

חברת TIVO שעל שמה קרויים הממירים הדיגיטאליים המאפשר לדלג על פרסומת הודיעה בשבוע שעבר כי למעלה ממחצית המנויים שלה צפו בשידורי הבכורה של תכניות הטלביזיה החדשות לשנת 2009, בזמן שונה מאשר שעת השידור בפועל.  בין התכניות החדשות, סדרות ההמשך ל "24", ו"אבודים", ש 67% מבעלי TIVO העדיפו להקליט אותם, ולא לצפות בהן בזמן השידור המקורי. קצב הגידול של ממירי ה DVR, הוא מהיר יותר ממה שצפו לפני מספר שנים, כאשר חברת Informa Telecoms & Media צופה כי בתוך 4 שנים יגיע מספר בתי האב המחזיקים בממירים כאלה ל 208 מיליון. המשמעות היא שכמעט לכל בית אב בארה"ב יהיה ממיר, שיאפשר לו לדלג על פרסומות, להקליט תכניות המועדפות עליו, ולצפות בהן בלוח שידורים פרטי המותאים לצרכיו.

פרשנות העורך: כיום כבר ברור כי הטלביזיה כפי שאנחנו מכירים אותה, עומדת בפני אתגרים קיומיים. כאשר בעל ממיר משנה את זמן הצפייה המקורי, הוא פוגע בראש ובראשונה במפרסמים, אשר שילמו ממיטב כספם כדי שאותו צרכן יצפה בהם בזמן השיא, כאשר הדילוג על הפרסומות, מפחית את הרייטינג שלהן מידי יום. ייוצר בידול ברור בין רייטינג של תכניות טלביזיה, לבין רייטינג של פרסומות אשר כבר היום מפתחים טכנולוגיות שיאפשרו את המדידה הנפרדת. פיתרון חלקי לבעיה הוא שהמפרסמים ישתמשו בממיר כדי לשלוח אל הצופה את אותן פרסומות למוצרים המבוקשים על ידו, פיתרון נוסף, שהולך ומתפתח בקצב מהיר, ושבישראל הוא עדיין אסור, הוא התוכן השיווקי, המשולב בתוך התכנית. לא פרסומת סמויה, אלא מותג ברור, אשר לעתים יהווה את גם חלק בלתי נפרד מציר העלילה. powered by: mipotech