אמזון רכשה חברה מובילה בתחום של משחקי מחשב משומשים

השוק גדל במהירות בגלל המיתון, וגם קמעונאים אחרים כמו Toys "R" Us נכנסו לתחום זה. במקביל ניכרת ירידה של ממש במכירות של משחקי מחשב חדשים (מרץ 2009)

אתר הסחר המקוון אמזון הודיע על כניסה לתחום משחקי המחשב והווידיאו המשומשים, וגם לנפילה של 14 אחוז במניות של החברה המובילה בתחום זה GameStop, זאת לאחר שבתחילת השנה עלו מניותיה ב 26%. הסיבה העיקרית לפופולאריות של משחקי מחשב משומשים היא המיתון, כאשר המכירות של משחקי מחשב חדשים ירדו. הקונספט הוא פשוט להפליא – משחקי מחשב משומשים נרכשים במחיר סביר מגיימרים שמאסו בהם, ונמכרים ברווח נאה, לאלה שעדיין לא הייתה להם ההזדמנות לשחק בהם. במקביל החלו גם קמעונאים אחרים להציע קנייה ומכירה של משחקים משומשים וביניהם גם Best Buy ו Toys "R" Us .

פרשנות העורך: היתרון של אמזון הוא בעוצמה השיווקית והמיתוג החזק שלו. קמעונאים אחרים שנכנסו לתחום חדש זה, מאמינים כי הגיימר יעדיף לשוטט בחנויות פיסיות ולבחור את המשחק המועדף עליו, מאשר לרכוש אותו באופן מקוון. ההיסטוריה הקצרה יחסית של אמזון מבססת אותה כאחד מהאתרים החדשניים ביותר, המשיק מידי כמה שבועות קונספט חדש, בדרך כלל מוצלח, ויעידו על כך, הישגי המכירות שלה. אמזון בודקת היטב כל נושא חדש כזה, ואינה עוסקת ב 'שליפות', מהלכיה מתוכננים היטב, ומתבצעים לאחר בדיקה יסודית.

 powered by: mipotech