רשת הספרים המובילה בארה"ב נכנסת לתחום הספרים האלקטרוניים

המגמה היא ברורה וחד כיוונית הן בגלל הכמות העצומה של ספרים שנסרקו על ידי אמזון, גוגל וגורמים אחרים, והן בשל הרזולוציה המעולה של המסך בקונסולות כמו KINDLE (מרץ 2009)

הרשת הקמעונאית הגדולה ביותר בארה"ב לספרים, Barnes & Noble רכשה את חברת Fictionwise שהיא קמעונאי מוביל בתחום הספרים האלקטרוניים, והודיעה כי היא תשיק השנה אתר חדש לספרים שניתן להוריד מהאינטרנט. הרכישה בהיקף של 15.7 מיליון דולר התבצעה מספר ימים שלאחר שקמעונאי הספרים המקוון הגדול ביותר בארה"ב, אמזון, הודיע כי עשרות אלפי הספרים האלקטרוניים שנסרקו על ידו, עבור ה KINDLE , ניתן יהיה לקרוא אותם גם ב iPHONE ומכשירי ה iPOD  החדשים. וויליאם לינץ', המנכ"ל של Barnes&Noble הסביר את הקנייה של חברת הספרים האלקטרונים כדי שלא להחמיץ את המגמה החדשה.

פרשנות העורך: כיום, למרות שעדיין היקף הרכישה של ספרים אלקטרוניים הוא זעיר, המגמה היא ברורה וחד כיוונית כאשר חברות נוספות כמו גוגל, סורקות גם הם ספרים, כך שכבר היום, יכול כל מי שיש לו KINDLE או התואם של סוני, להוריד כמעט כל ספר שיחפוץ בו, במחצית המחיר של ספר נייר (10 דולר לעומת 25 דולר), וללא כל מחסור במלאי הנובע מעצם העובדה שהמדובר הוא בקבצים דיגיטאליים. מגמה זו מזכירה את תהליך הקריסה של רשת בלוקבסטר, שנרדמה בשמירה, וניסתה מאוחר מידי להיכנס לשוק הסרטים הדיגיטאליים שניתן להוריד מהאינטרנט. בישראל עדיין לא הפנימו את המהפיכה שמגמה זו מייצגת, ועדיין לא קיימים קבצים דיגיטאליים של ספרים בהיקף שיאפשר את החדרת הספרים האלקטרוניים לכאן.powered by: mipotech