הפס הרחב הסלולארי לבעלי מחשבים ניידים בחדירה גלובאלית מדהימה

מספר בעלי ההתקן הסלולארי גדל בשנה האחרונה בכ 50% והגיע על פי חברת האנליסטים IDC להיקף הגלובאלי ל 27 מיליון יחידות, ומעריכים כי בתוך זמן קצר יהיו כבר כ 100 מיליון משתמשים (מרץ 2009)

הפס הרחב הסלולארי המאפשר לבעלי מחשבים ניידים לגלוש כמעט בכל מקום, תופש תאוצה מפתיעה כאשר מספר המשתמשים גדל במהירות רבה. כיום, בשל הקצב האיטי והמגבלות של ה WI-FI  הגלישה אינה זמינה, אלא במקומות מיועדים כמו בתי קפה, כאשר במקומות אחרים, נדרשת סיסמה לכניסה, ובבתי מלון נדרשים בעלי המחשבים הניידים לשלם סכומים גדולים עבור שעות או ימי גלישה. הגלישה באמצעות הסלולאר, היא קלה ופשוטה, כל שעל בעל המחשב לעשות הוא לחבר, מתקן דמוי דיסק און קי, ולגלוש במהירות סבירה. זאת הסיבה שמספר בעלי ההתקן הסלולארי גדל בשנה האחרונה בכ 50% והגיע על פי חברת האנליסטים IDC להיקף הגלובאלי ל 27 מיליון יחידות, ומעריכים כי בתוך זמן קצר יהיו כבר כ 100 מיליון משתמשים. אחת הסיבות העיקריות ל'בום' בתחום זה, היא הורדה משמעותית של המחירים, כך למשל בבריטניה, המחיר הוא 10 ליש"ט לחודש לגלישה בחודש בנפח של ג'יגה אחד.

פרשנות העורך: זוהי דוגמא לתחרות בין שיטות גלישה, כאשר רק לפני כשנתיים היו כאלה שצפו כי ה WI-FI  יביס את הטלפונים הסלולאריים. מבחינה שיווקית החדירה המהירה של הסלולאר לגלישה במחשבים ניידים, מקבעת במידה רבה, את כיווני השוק.

 powered by: mipotech