פותחה טכנולוגיה המאפשרת לשלב צילומי ריאליטי במשחקי מחשב

סטארט-אפ שהוקם על ידי מהנדסים לשעבר של חברת אפל, פיתח טכנולוגיה המאפשרת לשלב סרט ריאליסטי במשחקי מחשב, ולשנות בכך את כל שיטת העבודה של מעצבים ומפיקי סרטים ותכניות טלביזיה (מרץ 2009)

חברת סטארט-אפ שהוקמה על ידי מהנדסים לשעבר של חברת אפל, אומרים כי הם פיתחו טכנולוגיה המאפשרת לשלב סרט ריאליסטי במשחקי מחשב, ולשנות בכך את כל שיטת העבודה של מעצבים ומפיקי סרטים ותכניות טלביזיה. החברה, Caustic Graphics מסן פרנציסקו, משתמשת בטכניקה הקרויה ray-tracing, המייצרת דמויות תלת ממדיות. הטכניקה היא בשימוש קבוע של אולפני ההפקה הגדולים בהוליבוד, אך עד עתה לא יכלו גולשים באינטרנט להגיע אליה, מאחר שנדרשו שעות ארוכות כדי לייצר דמות אחת בלבד במחשב. הפריצה העיקרית של Caustic Graphics היא בפיתוח תוכנה ושבבים גראפיים מהירים פי 20 מאלה הקיימים כיום, כאשר על פי התחזיות שלה, בתוך שנה יהיו בידיה שבבים מהירים פי 200 מאלה הקיימים כיום. המגבלה השיווקית, היא הצורך לרכוש כרטיס נוסף למחשב שבו נמצאים השבבים החדשים. בהצגת תכלית, עליה דיווח הוול סטריט ז'ורנאל, הראו מנהלי החברה, כיצד הם השתמשו בויז'ואל באיכות צילום של מכונית ספורט, כשהם משנים את התאורה, והרקע, כדי לשלב אותה במשחק מחשב.

פרשנות העורך: במידה שאכן טכנולוגיה זו תתפוש לה מקום בשוק התחרותי של משחקי מחשב, ניתן יהיה לשלב, גם צילומים של בני משפחה וחברים, ההופכים לגיבורים של משחקי מחשב פופולאריים. סביר להניח כי לקונספט זה צפויים ביקושים רבים.

 powered by: mipotech