סקר AC NIELSEN – נשים אמריקניות ירכשו את הבושם שלהן כמעט בכל מחיר, האיטלקיות חסכניות יותר


סקר השוואתי שנעשה על ידי חברת AC NIELSEN על עמדות והתנהגות של נשים צרכניות בארה"ב ובאירופה בתחום צריכת הבשמים היקרים, מצביע על כך כי מרבית הנשים האמריקניות רוכשות את הבשמים בחנויות כל בו, בעוד שהאירופיות רוכשות את הבשמים בפרפומריות מתמחות. הסקר שכלל 12,000 נשים בארה"ב ו-5,200 נשים בצרפת, בריטניה, גרמניה, איטליה וספרד, מציג הבדלים לא קטנים בהרגלי הצריכה של בשמים גם בין המדינות האירופיות שנסקרו.

 

לא כדאי להפתיע את בת הזוג בבושם יקר – היא מעדיפה לרכוש את הבושם המועדף עליה בעצמה.

 

מתברר עוד, כי רוב הנשים האמריקניות - כ 60% מהנסקרות - אמרו כי הן ירכשו את הבושם המועדף עליהן גם אם מחירו יהיה גבוה יותר, וחלק מהן אף אמרו כי ישלמו עבור הבושם שלהן כל מחיר, יהיה אשר יהיה. מסתבר כי גם רוב הנשים הספרדיות (62%) חשות כך, לעומת האיטלקיות (35%), שהן כפי הנראה חסכניות יותר. במסגרת הסקר נשאלו הנשים מהי המתנה אותה היו מעדיפות לקבל. מתברר כי 35% מהאמריקניות מעדיפות יום של פינוק בספא, ורק 8.6% מהן היו מעדיפות בושם. ממש כמו חברותיהן באירופה, פרט לגרמניות אשר רק 2.9% מהן רואות בבושם מתנה מבוקשת. רוב הצרפתיות (36.7%), הבריטיות, הספרדיות והאיטלקיות היו מעדיפות תכשיטים ורוב הגרמניות היו מעדיפות יום פינוק בספא.

 

התייחסות: ארנסט דיכטר, אחד מאבות המחקר האיכותני, מצא במחקריו כי הבושם נתפש על ידי האישה כחלק בלתי נפרד מהאישיות המינית שלה, שהיא ייחודית לה ומבודלת מנשים אחרות. אחת המחמאות המשמעותיות ביותר לאישה היא כאשר מזהים אותה לפי הבושם שלה. זוהי כנראה הסיבה העיקרית לכך שהאישה מעדיפה לרכוש את הבושם המועדף עליה בעצמה, ואין היא רואה בבושם כלשהו, יקר ככל שיהיה, מתנה בעדיפות גבוהה. הישראליות רוכשות בשמים גם ברשתות הפארם וכמובן גם בדיוטי פרי, בנתב"ג.

 powered by: mipotech