האולימפיאדה גורמת ליוון נזקים לא רק בתחום התיירות


דווקא בגלל האולימפיאדה צפויה פגיעה בתיירות ביוון, קובע הוול סטריט ז'ורנאל. למרות שכוח המשיכה של המשחקים האולימפיים הוא אחד המרכיבים החשובים בכיסוי ההוצאות של המדינה המארחת, הרי שביוון קרו לא מעט תקלות, כאשר הממשלה הנוכחית הפועלת מחודש מרץ האחרון מאשימה בכך את הממשלה הקודמת. המארגנים לא השכילו להשתמש בכלים בדוקים ומנוסים של האולימפיאדה כמנוף להעלאת פרופיל התיירות של יוון, וההערכה היא כי השנה לא רק שלא יגדל מספר התיירים אלא שתהיה ירידה חדה של 10% בהיקף התיירות שם, אשר בשנים כתיקונן מגיע לכ- 11 מיליון תיירים . לעומת זאת, המתחרות של יוון בתיירות הים תיכונית כמו תורכיה, ספרד וקרואטיה מציגות השנה שיאים חדשים במספר התיירים המבקרים בהן. הוול סטריט ז'ורנאל, משווה את ההכנות שיוון עשתה לפני 108 שנים בשנת  1896  למשחקים האולימפיים, כאשר הכל היה מוכן בזמן, ללא תקלות וממש לפי הספר, להכנות הצולעות לאולימפיאדה הנוכחית שתיפתח בעוד מספר שבועות. ההשקעה בהכנות הגיעה עד כה לשיא של 7.5 מיליארד דולר, הרבה מעבר למסגרות התקציב המתוכננות, וספק אם ניתן יהיה לכסות אותה.

 

רק 38 יום לפני מועד תחילת המשחקים נחשף הלוגו הרשמי של האולימפיאדה - בעוד שהלוגו של האולימפיאדה בסידני הוצג 5 שנים לפני האירוע והכניס כסף רב

 

תקציב הביטחון למשל היה מתוכנן למסגרת של 600,000 דולר, אך הוא כבר עבר את המיליארד וחצי דולר. הצפי הוא כי באיצטדיונים יישארו אלפי מקומות ריקים המייצגים כרטיסים שלא נמכרו. אחת הטעויות העיקריות שנעשו על ידי המארגנים היא, כי רק 38 יום לפני מועד תחילת המשחקים הוצג בפני הציבור הלוגו הרשמי של האולימפיאדה. זאת לעומת ממשלת אוסטרליה, אשר החלה למכור זכויות לשימוש בלוגו האולימפי שלה חמש שנים לפני תחילת המשחקים האולימפיים בסידני, מה שהכניס לקופתה סכומי עתק של חסויות. יחד עם זאת, רווחת הדעה כי משחקים אולימפיים מטבעם מרחיקים את התיירות המסורתית לארץ המארחת, שכן תיירים שוחרי נופש זול מדירים את רגליהם מאזורים בהם מתקיימים אירועי ספורט מושכי קהל, שמשמעותם בתי מלון עמוסים וקושי של ממש להשיג כרטיסי טיסה במחירים נוחים.

התייחסות: התחרות על איזו עיר תזכה באולימפיאדה הבאה הפכה לאקט יוקרתי, אשר כפי שמסתבר, לא רק שאינו מביא תועלת כספית למדינה המארחת, אלא עלול לפגוע גם בענף התיירות שלה.טוענים כי רק האולימפיאדה שנערכה לפני שמונה שנים בלוס אנג'לס היתה ריווחית. אחד הסעיפים הכבדים ביותר – הוצאות ביטחון למניעת מעשי טרור.

 powered by: mipotech