תקשורת ה SMS בין ילדים ובני נוער מקטינה את העלויות של הטלפון הקווי


תקשורת ה SMS בין ילדים ובני נוער מקטינה את העלויות של הטלפון הקווי

 

ילדה בת שמונה בחרה מתוך האתר של Avatar דמות מאויירת שתייצג אותה בתקשורת של מסרים כתובים עם חברותיה. כל הודעה שתשלח לחברות תהיה מלווה בדמות, אשר תוצג במצבים ובתלבושות שונות המשקפות את מצב רוחה בעת כתיבת המסר. למגמה חדשה זו המתפתחת באירופה, ואשר עדיין לא הגיעה לארה"ב, יש גם מרכיב שיווקי לא מבוטל. את התלבושות הוירטואליות יש לרכוש בתשלום, והורים עוקבים אחר ילדיהם המוציאים יותר דמי כיס על תלבושות וירטואליות מאשר על מוצרים משישים.

שוק התקשורת הכתובה בטלפונים סלולאריים הגיע השנה להיקף של 1.5 מיליארד דולר בארה"ב, והתחזית היא כי בשנה הבאה יגיע להיקף של שני מיליארד דולר. מאחר שהמשתמשים העיקריים הם ילדים ובני נוער, נוצרה תופעת לוואי ההופכת למגמה בפני עצמה - הבאה לידי ביטוי בירידה בשיחות הקוויות בבתי אב בהם יש ילדים, אשר בעבר נהגו לבלות שעות בשיחות טלפוניות יומיומיות עם חברים ואילו עתה הם מתקשרים באמצעות המחשב והטלפון הסלואלרי. על פי סקר שנעשה על ידי חברת Jupiter , מתקשרים כ- 71% מגילאי 13-17 באופן קבוע במסרים כתובים.

התייחסות: התקשורת הבינאישית הכתובה, ובקרוב גם הויזואלית, הופכת לתחום מתפתח והולך, אשר מייצר מרכזי רווח חדשים עבור יזמים הקוראים את מפת הצרכים של המשתמשים.powered by: mipotech