מגמה: קמפיינים לשיווק "מפה לאוזן" מבוצעים בהצלחה על ידי חברות המתמחות בכך


מגמה: קמפיינים לשיווק "מפה לאוזן" מבוצעים בהצלחה על ידי חברות המתמחות בכך

 

השיווק הוויראלי (מפה לאוזן) מקבל תאוצה כאשר חברות דוגמת BzzAgent מפעילות אלפי "מפיצים" הפועלים באזורים מיועדים ומעבירים מסרים בטכניקות מתוחכמות, המייצרות תפוצת שרשרת ומעלות את המכירות באחוזים ניכרים. BzzAgent,  שהוקמה לפני שלוש שנים בבוסטון, קיבלה על עצמה כפרוייקט ראשון לייצר מכירות גבוהות לספר בשם "מלך הצפרדעים". ה"מפיצים" קיבלו תדריך בכתב בן שבעה עמודים, שכללו הנחיות כמו לשבת ברכבת ובאוטובוס בשעות השיא, לקרוא בספר ולפתוח בשיחה עם נוסעים אחרים, תוך התייחסות לסיטואציות אשר הודגשו בתדריך והוגדרו בו כבעלות פוטנציאל להפוך לנושא שיחה (Conversation Piece). כמו כן תודרכו המפיצים להכניס במדור ביקורת הקוראים באתר אמזון ביקורות אוהדות כתובות היטב ובשפה ידידותית. במקביל הפיקה החברה אירועי השקה עם הסופר, שהיה אנונימי לחלוטין, ואשר לכל אחד מהם הגיעו כמאה וחמישים צרכנים אשר נחשפו לשיווק מפה לאוזן.

 

"מפיצים" קיבלו תדריך בכתב בן שבעה עמודים שכללו הנחיות כמו לשבת ברכבת ובאוטובוס בשעות השיא, לקרוא בספר שנועד לשיווק הוויראלי ולפתח שיחה עם נוסעים אחרים על קטעים נבחרים מהספר שהוגדרו כמתאימים.

 

לאחרונה לקחה על עצמה BzzAgent לקדם בשיטת השיווק הוויראלי מכנסיים חדשים –One True Fit - של חברת Lee, הממוקמת בשוק האמריקני במקום השלישי לאחר Levis וגאפ. המטרה היתה לבצע שיווק ויראלי בקרב קהל יעד של צעירים בגילאי 18-34. כמפיצים גויסו 1,000 צעירים וצעירות שקיבלו כשי את המכנסיים החדשים ועבדו ללא שכר, כשהם מעבירים את מסרי ההתנסות שלהם על פי תדריך מפורט של החברה. מפיצות הונחו להיכנס בזוגות לחדרי השירותים לנשים בחנויות כלבו בהן ניתן למצוא את המכנסיים ולשוחח על התכונות הנפלאות של ה- One True Fit כשהן משתמשות במשפטי מחץ כמו: "יצאתי עם כמה חברות לעשות שופינג לחג המולד, וקבענו להיפגש לאחר שעתיים לקפה. את לא תאמיני אבל כולנו קנינו את ה- One True Fit."  המכירות הרקיעו שחקים.

 

חברת פרוקטר אנד גאמבל מפעילה מזה שנים את TREMOR – חטיבת השיווק "מפה לאוזן"

 

ב-  BzzAgent עובדים כ- 25 אנשי מקצוע, כאשר החברה גובה סכום של כ- 100,000$ עבור קמפיין הנמשך 12 שבועות ובו מעורבים כאלף "מפיצים" הפועלים כמעט בהתנדבות -  ומתברר כי למרות זאת הם מבצעים את מלאכתם בנאמנות. מתוך 1,000 "מפיצים" שפעלו בקמפיין של Lee , 83% אכן פעלו על פי התדריך, 88% אכן לבשו את המכנסיים, ו- 30% אמרו כי ה- One True Fit הם אכן המכנסיים המועדפים עליהם. 80% של הסוכנים דיווחו כשישה חודשים לאחר תום הקמפיין, כי בחודש האחרון דיברו לפחות פעם אחת עם מכרים על המכנסיים.

התייחסות: השחיקה ביעילות של הפרסום הקונבנציונאלי מאיצה התפתחות של שיטות חשיפה חדשות, ואין חילוקי דעות על כך שהשיווק היעיל ביותר הוא "מפה לאוזן". הפעלת מספר רב של "סוכנים" הממליצים בכל לב בהזדמנויות שונות על מוצרים מחייבת יכולת מנהיגות וכריזמה של מפעילי הסוכנים ומיומנות מקצועית גבוהה שצריכה לבוא לידי ביטוי בתרגום המסרים השיווקיים לשפת דיבור נוחה, יומיומית וידידותית, שתאפשר לסוכנים המתנדבים להשתמש בה באופן טבעי. חברת פרוקטר אנד גאמבל מפעילה מזה שנים את TREMOR – חטיבת השיווק "מפה לאוזן" - אשר הניסיון המצטבר שלה מלמד כי המפתח  למערך שיווק ויראלי הוא הפעלה של משתמשים אמיתיים ולא כאלה המתחזים למשתמשים. 

 powered by: mipotech