תוכניות לילדים בטלוויזיה זוכות לפריחה ללא תקדים


תוכניות לילדים בטלוויזיה זוכות לפריחה ללא תקדים

 

למרות האינטרנט ומשחקי הווידיאו זוכות תוכניות טלוויזיה לילדים לפריחה כמעט ללא תקדים, וזאת כמובן לשמחתם של המפיקים ובעלי המניות של הערוצים. המיוחד בתוכניות טלוויזיה לילדים הוא שהן מייצגות גם מרכז רווח שלישי, בנוסף לשני מרכזי הרווח הזהים לאלה של תוכניות למבוגרים - הכנסות מפרסום ותשלום למפעילים במסגרת דמי המנוי של הכבלים או הלוויין. מרכז הרווח השלישי האופייני לתוכניות לילדים הוא היכולת למנף סדרות פופולריות לסרטי קולנוע מצליחים.

 

ערוץ הסרטים המצויירים (Cartoon Network) עשה בשנת 2003 יותר כסף מאשר ערוץ החדשות המוביל בעולם, ה-CNN

 

 כך, התוכנית SpongeBob SquarePants הפופולרית, המשודרת ב-Nickleodeon (גם בארץ) והמניבה הכנסות מעוררות קנאה, הביאה להפקת סרט קולנוע מצליח. ערוץ הילדים המצליח הגדיל את הכנסותיו ב- 20% בשנת 2003, והן הגיעו לסכום של 3 מיליארד דולר. תופעה נוספת הממחישה את העוצמה של ערוצי הילדים היא, כי ערוץ הסרטים המצויירים (Cartoon Network) עשה יותר כסף בשנת 2003 מאשר ערוץ החדשות המוביל בעולם, ה-CNN. אין פלא איפא, שה- BBC הודיע החודש כי הוא שוקל להשיק ערוץ בינלאומי לילדים שיוצע בתשלום (כבלים או לוויין) .

התייחסות: מסתבר שקו הגיל המפריד בין ילדים ובני נוער, המעדיפים משחקי ווידיאו וגלישה באינטרנט על פני טלוויזיה, הוא גיל שמונה. יש לעובדה זו משמעות רבה בעדכון המודלים העסקיים של ערוצי הטלוויזיה וחברות ההפקה, אשר יעשו נכון אם יגבירו את מאמציהם והשקעותיהם בתוכניות לילדים. 

 powered by: mipotech