השוק ההודי החל להוות יעד להשקעות גם בתחום הקמעונאי


היקפי הפעילות של Fedex בדרום מזרח אסיה עלו בשלושת החודשים יוני-אוגוסט השנה ב- 50%. מנהלי חברת הבלדרות המובילה בעולם ציינו, כי היקף הפעילות של החברה עם הודו עומד להשתוות להיקף הפעילות שלה עם סין, שם היא הגיעה לפעילות שיא. יחד עם זאת מציינים הדוברים, כי בעוד שהפעילות בסין גדלה בעיקר עקב ביצוע רפורמות מרחיקות לכת שהביאו להשקעות עתק, הרי שהגידול בפעילות בהודו מושתת כיום בעיקר על שירות של חברות היי-טק שהעבירו את פעילותן לשם ושמעסיקות מקצוענים מקומיים בתחום הפיתוח ולא רק טלפנים של Call Center המכונים בשם Cyber Coolies (קולי – מושך ריקשה).

 

קלווין קליין העומד בראש אימפריה אופנתית/קמעונאית המגלגלת 2 מיליארד דולר בשנה, הודיע לאחרונה על כניסתו לשוק ההודי

 

 אך תחום הקמעונאות מבטיח לא פחות. אמנם הוא עדיין מפגר לעומת סין, והגיע השנה להיקף של "רק"  200 מיליארד דולר, אך על פי התחזית של חברת מקינזי יגיע היקף התחום הקמעונאי בהודו בתוך חמש שנים ל- 500 מיליארד דולר. קלווין קליין, המדורג על ידי מגאזינים אמריקניים כאחד מתוך 25 המשפיעים ביותר בארה"ב, והעומד בראש אימפריה אופנתית/קמעונאית המגלגלת 2 מיליארד דולר בשנה, הודיע לאחרונה על כניסתו לשוק ההודי, בשותפות עם גורמים מקומיים - כפי שמחייב החוק שם. העניין של קליין בהודו מבוסס גם על ההשפעה ההודית ההולכת וגוברת על תחום האופנה העולמי. אנליסטים מעריכים כי בשנת 2020 יעבור מספר האוכלוסין בהודו את זה של סין, כאשר כבר כיום שליש מאוכלוסיית העולם מתגורר בשתי מדינות אלה.

התייחסות: ישראל מיצאת להודו מוצרי כרייה, חציבה ומינרלים, כימיקלים וזיקוקי נפט, מכונות וציוד, כאשר החלק הארי הוא בתחום ההיי-טק - שהגיע בשלושה הרבעונים הראשונים של השנה ל 138 מיליון דולר, גידול של כמעט פי שתיים לעומת אשתקד. נראה על פי התחזיות כי יש מקום לפתח גם פעולות יצוא בתחום מוצרי הצריכה.powered by: mipotech