מגאזינים לנשים נמצאים בקו עלייה למרות הזעזועים הפוקדים את העיתונות המודפסת


זעזועים שפוקדים לאחרונה את ענף המו"לות בארה"ב מתמקדים בעיקר בעיתונות ובמגאזינים המודפסים. משבצות הזמן שקוראים נהגו לייעד בעבר לעיון ולקריאה בהם מוקדשות כיום לשיטוט באינטרנט, למשחקי מחשב ולצפייה ב- DVD. אך קטגוריה אחת בתעשיית המגאזינים לא רק שלא נפגעה, אלא שחל בה גידול משמעותי – מגאזינים לנשים עולים כפורחים, והם הגיעו בשנת 2003 להיקף מכירות של 1.6 מיליארד דולר. אחת הבעיות הקשות בשיווק המגאזינים נוצרה בגלל החוק שנכנס לתוקפו בשנה שעברה בארה"ב, האוסר על פניות טלמרקטינג לצרכנים שביקשו להיכלל ברשימה של הבלתי מעוניינים בטלמרקטינג. רשימה זו הגיעה כבר להיקף של למעלה מחמישים מיליון איש.

 

מגאזין חדש לנשים - All You, שהושק בספטמבר האחרון - מופץ ברשת וולמארט והגיע לתפוצה מרשימה של 500,000

 

 אך נמצאו לכך פתרונות. חברת Time Inc. קראה את התמונה היטב והשיקה הקיץ מגאזין חדש לנשים - All You, המתמקד בתחום מערכות יחסים, טיפים לתיקונים בבית ומדורי נשים אופייניים  ונמכר במחיר של 1.49 $ לגיליון - כמחצית מהמחיר האופייני למגאזינים בקטגוריה זו. הסיבה העיקרית להוזלה במחיר היא הסכם שחתם  המו"ל עם רשת וולמארט, אשר מזה שנים מציעה למו"לים להפיץ את המגאזינים שלהם בחנויות הרשת בתנאי שיורידו את המחיר באופן שיהלום את מדיניות הדיסקאונט של ענק הקמעונאות הגדול ביותר בעולם. כיום מוכרת הרשת 15% מכלל המגאזינים בארה"ב. צעד זה של All You  הוכח כנכון, כאשר שלושת הגיליונות הראשונים של המגאזין החדש, ששווקו החל בספטמבר האחרון ברשת וולמארט, נמכרו בהיקף של 500,000 עותקים לכל גיליון.

התייחסות: רוב המגאזינים בארה"ב מיועדים לנישות המייצגות קהלי יעד ייעודיים, והם  יכולים להוות מרכזי רווח בשל גודל האוכלוסייה. בישראל מייצגות הנישות קהלי יעד מצומצמים יחסית, ועל כן השקה של מגאזין נישה חדש צריכה להישקל היטב גם אם יתברר מעל לכל ספק כי תכניו יענו על ביקושי קהל היעד.

 powered by: mipotech