סיעור מוחות באמצעות האינטרנט מגדיל רווחיות של תאגידים


מחקר שנערך על ידי חברת ההשקעות Pricewaterhouse  מראה, כי 45% מהרעיונות החדשים שגרמו להגדלת הרווחים של התאגידים באו מצוות העובדים שלהם. עקב כך מתרבים התאגידים, וביניהם גם ענקים כמו Sun Life Financial  ו- Chevron Texaco, המשתמשים בתוכנות חדשות מיועדות אינטרנט לייצר סיעור מוחות בקרב העובדים, גם אם הם נמצאים במקומות שונים בעולם.

 

מחקר מראה כי 45% מהרעיונות שהגדילו את הרווחים של התאגידים באו מצוות העובדים שלהם

 

 התוכנות מבוססות על טכנולוגיה המאפשרת לעובדים להעלות רעיונות אונליין, לסנן אותם ולדרג את אלה שנבחרו על ידם לפי סדר עדיפויות, עד לגיבוש המלצות מעשיות לשיפור הפעילות בתאגיד. מנהל היחידה לחדשנות של חברת W.R Grace אמר בראיון למגאזין פורצ'ן, כי היחידה לייצור כימיקלים של התאגיד ערכה 34 אירועים של סיעור מוחות  מאז שנת 2001, ואלה הניבו 2,685 רעיונות חדשים, שהביאו לפיתוח של 76 מוצרים חדשים ו- 67 שיפורים משמעותיים במוצרים קיימים - מה שיצר נישות שיווקיות חדשות שהביאו להגדלת ההכנסות ב- 3 מיליון דולר. מסתבר עוד, כי חלק לא מבוטל של הרעיונות מגיע אל העובדים מלקוחות התאגיד, המדווחים על אפשרויות שימוש בלתי צפויות במוצרים.

התייחסות: מפגשי סיעור מוחות מהווים מזה שנים חוליה חשובה בתהליכי חדשנות. אחת הבעיות היא לתאם מועדים המתאימים למשבצות הזמן של העובדים, ומגבלות של מספר משתתפים. התוכנות החדשות מאפשרות ליותר עובדים - וגם לכאלה הנמצאים בביתם או בנסיעה עסקית - לקחת חלק בסיעור המוחות, ובכך להגדיל את תכיפות המפגשים ולייצר רעיונות נוספים.

 



powered by: mipotech