רשת TESCO הבריטית חודרת לארה"ב על פי קונספט שיווקי מתוחכם

כל חנות מצויידת במערכת סולארית המספקת לה את האנרגיה הדרושה לתאורה ולמיזוג אוויר

קונספט קמעונאי חדש פרי יצירתו של הענק הקמעונאי הבריטי TESCO עושה עתה את תחילת דרכו בשוק האמריקני הרווי. הרשת החדשה Fresh & Easy Neighborhood Market שחנויותיה יהיה בשטח צנוע יחסית של 1,000 מטר רבוע, יציעו מזון טרי ואיכותי, תחת קורת גג ידידותית לסביבה. כל חנות מצויידת במערכת סולארית המספקת לה את האנרגיה הדרושה לתאורה ולמיזוג אוויר. התאורה בתוך החנויות היא באמצעות נורות LED אשר צריכת האנרגיה שלהן היא מזערית, אך עוצמת האור היא גדולה יותר מהמקובל. צי רכבי ההפצה של הרשת החדשה כולל מערכת קירור היברידית, המצמצמת עד למינימום את השימוש במנועי הדיזל. כל המקררים בצי ההפצה כולל מערכת אוטומטית המפסיקה את הקירור כאשר הטמפרטורה היא אופטימלית. מערכת חשמלית המופעלת על ידי סוללות תפעיל את המקררים כאשר הם חונים במרכז ההפצה כדי למנוע זיהום ממנועי הדיזל. מנועי הרכבים תוכננו כך שהם פועלים ברמת רעש המופחתת ב 66% ממנועי דיזל רגילים. גם הדלתות האחוריות של משאיות הקירור ייפתחו בגלילה, כדי למנוע רעש באיזורי מגורים בשעות הבוקר המוקדמות. הנהגים הונחו, שלא להפעיל בתא הנהג מכשירי רדיו בעת הפריקה של הסחורה.

התייחסות: מנהליה של הרשת הגדולה ביותר בבריטניה והשלישית בגודלה בעולם, ידועים בשיעורי הבית שהם עושים, וביכולת מופלאה להתגלח על זקנם של רשתות אחרות, ללמוד מניסיונם, לדעת להפיק את הלקחים וליישמם במערכת שלהם. רשת המזון טסקו, היא שטבעה את המוטו: "אף מתחרה לא גונב את הלקוחות שלך – הם פשוט נוטשים כאשר הם מוצאים אצל המתחרה מה שלא מצאו אצלך."

נתונים: מכירות (2005): 65.18 מיליארד דולר , רווח נקי (2005): 2.6 מיליארד דולר , מספר חנויות: 2,450, שטח מכירה: 5 מיליון מטר רבוע, מספר עובדים: 335,750

 

 powered by: mipotech