רשת סטארבקס מסכימה לשלם עבור שימוש בשמות מותג רשומים של קפה איכותי מאתיופיה

מהלך זה מייצג נסיגה מהמאמץ שהשקיעה הרשת כדי למנוע מאתיופיה לנסות ולקבל סימן מסחרי והכרה בקניין הרוחני של סוגי קפה אלה הנחשבים לטובים ביותר בעולם

רשת בתי הקפה הגדולה בעולם, סטארבקס, קרובה עתה לחתום על הסכם עם אתיופיה שיקנה לה אישור להשתמש בשמות סוגי קפה איכותיים הגדלים באזורים מסויימים בארץ זו. מהלך זה מייצג נסיגה מהמאמץ שהשקיעה הרשת כדי למנוע מאתיופיה לנסות ולקבל סימן מסחרי והכרה בקניין הרוחני של סוגי קפה אלה הנחשבים לטובים ביותר בעולם. בתחילה טענה הרשת כי יש קושי משפטי לחתום על הסכם וכי אין כל ערובה שאתיופיה תרוויח מכך. אך עקב תלונות של לקוחות, וחששות שהועלו על ידי בעלי המניות, נערך מפגש נוסף בין הרשת לבין נציגי אתיופיה והתקבלה החלטה לחתום על הסכם כזה. רשת סטארבקס עומדת עתה בפני תחרות עזה של רשת מקדונלד'ס שהתחילה למכור באופן ניסיוני קפה איכותי בחנויותיה, וכן מרשת דאנקן דונאטס המתרחבת במהירות, עם תכניות להגדיל את מספר חנויותיה מ 5,300 ל 15,000, ואשר הקפה האיכותי שלה צובר גובה, בעיקר בעיר ניו יורק.

התייחסות: רף המינימום של הקפה האיכותי עולה בהדרגה עקב התחרות על חיכו של הצרכן, סביר להניח כי בקרוב נראה גם סוגי קפה נמס איכותי לשימוש ביתי מהיר.

 powered by: mipotech