פער עצום בין חוויית הקנייה כפי שהיא נתפשת אצל הקמעונאים לעומת הצרכנים

מסתבר כי 80% מרשתות קמעונאיות וחנויות דיווחו כי הן מציעות . חוויית הקנייה האולטימטיבית. לעומת הצרכנים שרק 8% מהם סברו כך

כיצד נתפשת חוויית הקנייה בעיניהם של הקמעונאים? סקר שנעשה לאחרונה על ידי חברת Forrester מראה כי 80% מרשתות קמעונאיות וחנויות דיווחו כי הן מציעות ללקוחות שלהם את חוויית הקנייה האולטימטיבית. אך כאשר הצרכנים נשאלו אותה שאלה מתברר כי 8% מהם אכן חשבו כך על אותם קמעונאים.  הסיבות לפער עצום זה בין הקמעונאים לצרכנים נובע בעיקר מכך שהקמעונאים 'שוכחים' לבדוק אצל הצרכנים מהי עוצמתה של חוויית הקנייה שהם חווים ברשת שלהם. אחת הדוגמאות היא של מנהלים באחת החנויות של רשת סופרמרקט אזורית בארה"ב שנתבקשו על ידי אחד הלקוחות להכניס מוצר אורגני חדש, עם התחייבות לקנות חמש יחידות בשבוע. המנהלים של אותה חנות התעלמו מהבקשה.

התייחסות: אכן חוויית קנייה היא בעיניו של המתבונן, וכאשר הוא גם אחד ממנהלי העסק, הרי שלא אחת הוא מייחס חשיבות יתר למהלך כזה או אחר. יש רק דרך אחת לוודא את עוצמתה של חוויית הקניה, והיא להיות בקשר רציף עם הלקוחות והצרכנים ולפתח טכניקות ושיטות לאיסוף ועיבוד המידע, והסקת המסקנות ויישומן.  

 powered by: mipotech