אירוע: LEVIS משיקה ומחזקת מותג חדש בעיקר באמצעות האינטרנט


עד כמה יעיל הפרסום באינטרנט, ניתן ללמוד מתהליך ההשקה של מכנסי ג'ינס דגם L המיועדים לגברים ולנשים שבוצע  לפני כשנה על ידי חברת LEVIS לכבוד יום ההולדת ה 150 שלה.כדי להגיע לקהל יעד של צעירים בני 24-13 בנתה החברה תמהיל פרסום הכולל אמצעי מדיה מגוונים שכלל פרסומות בטלביזיה, בתי קולנוע, מודעות במגאזינים, ובאינטרנט בעמוד הראשון של YAHOO. מטרות הפרסום הנרחב היו ליצור מודעות לדגם הג'ינס L ולהגדיל את המכירות אצל נשים בגילאי קהל היעד.

 

מדידה יעילה של תוצאות פרסום נעשית בטכניקה של "MIX AND MATCH " בתוך תמהיל המדיה

 

 על פי המלצת חברת המחקר DYNAMIC LOGIC הוקדש חלק משמעותי של תמהיל הפרסום באינטרנט כאמצעי יעיל לבניית המותג. התוצאות הוכיחו כי ההשקעה בפרסום ב- YAHOO הצדיקה את עצמה בכל הפרמטרים של המודעות למותג, במיוחד בהשוואה לתוצאות שהתקבלו מהפרסום בטלביזיה: 7.5% עליה במודעות למסר ו- 17.8% עליה במודעות לפרסום עצמו באינטרנט, לעומת 10.4% בטלביזיה. ההפתעה העיקרית של מסע פרסום זה באה מתוצאות המכירה – התברר כי העליה הגדולה ביותר במכירות באה מפרסום באינטרנט ובבתי הקולנוע.

התייחסות: שילוב של אמצעי מדיה שונים במסע פרסום מאפשר מדידת תוצאות על פי שילוב של סוגי מדיה שונים, ולא רק של אמצעי תקשורת בודד במסגרת התמהיל כולו. כך למשל במקרה של LEVIS מתברר כי אינטרנט + קולנוע נתנו תוצאות מכירה טובות יותר מאשר טלביזיה + מגאזינים + אינטרנט, ואילו השילוב של טלביזיה + מגאזינים נתן את התוצאות הנמוכות ביותר.

 powered by: mipotech