'שטח משרד קהילתי' מיועד לעצמאים המחפשים לא רק חיסכון כספי אלא גם אינטראקציה חברתית

בנייני משרדים, הנרכשים על ידי משקיעים מתוכננים בקפידה ומציעים סביבת עבודה דומה לזו של תאגידים גדולים

קונספט חדש ה "שטח משרד קהילתי" שנועד להפיג את בדידותם של בעלי עסקים קטנים הפועלים מביתם מסתמן כמגמה בארה"ב ואף באירופה. כך, יכולים יזמים עצמאיים לשכור תמורת 10 דולר ליום, או 170 דולר לחודש, open space  עם מחיצות דקורטיביות, הכולל שולחן משרדי, כסא מנהלים, ארונות לתיוק וחיבורים לטלפון ולאינטרנט, יחד עם גישה למטבח משותף, חדר ישיבות פרטי ולובי מרשים בכניסה, בבניין משרדים מרשים.

מסתבר שבשנתיים האחרונות מתפשט קונספט זה בכל רחבי ארה"ב וגם במקומות שונים באירופה (קופנהגן) ובנייני משרדים, הנרכשים על ידי משקיעים מתוכננים בקפידה ומציעים סביבת עבודה דומה לזו של תאגידים גדולים, רק שכל אחד מ'העובדים' הוא עצמאי. במסגרת כזו נוצרים גם קשרים חברתיים ועסקיים המניבים לעתים גם מיזמים חדשים. בניין משרדים כזה שנפתח לפני כחודש בטורונטו שבקנדה במטרה לתמוך ביזמות מקומית מתוכנן כך שניתן להרים לעבר התקרה את המחיצות, ולהזיז על גבי מסילות את שולחנות העבודה, כך שניתן ליצור 'משרדים' גדולים יותר, כאשר העסק גדל, ונוספים עובדים או שותפים חדשים. אך תכנון זה מאפשר גם ליצור אירועים חברתיים סביב ימי הולדת וחגים, המאפשר אינטראקציה חברתית בין אלה המחלקים ביניהם את המשרד.

התייחסות: מומחים להתנהגות חברתית אומרים כי הפופולאריות הרבה של קונספט זה, היא בשל היותה גרסה גשמית יותר של הקהילות הוירטאוליות הנוצרות באתרים החברתיים, שאף הן מציעות פיתרון לבדידות המאפיינת את החברה המערבית.

 powered by: mipotech